زیباترین جزایر جهان قسمت 1

 

بیشتر مواقع برای نشان دادن تصویر رویایی از بهشت، تصویری از یک جزیره ی رویایی رانمایش می‌­دهند; راهی برای فرار از شلوغی و هرج­ ومرج .

یک ساحل شنی عالی که می توانید زیر سایه درختان نخل استراحت کنید و به دریای آبی نگاه کنید .اما همه ی جزایر به این شکل نیستند.زیبایی برخی ازآنها به وسیله­‌ی دریای اطرافشان ایجاد می­‌شود  که می­توانند بینندگان را با وضوح خیره کننده­‌ی آب و یا قلمرو­های خیره کننده­ی مرجانی، مجذوب خود کنند.بعضی از جزایر دارای جنگل های درهم تنیده و قله های پربرف بوده وبعضی دیگر با جواهراتی مانند فرهنگ بومی و یا توپوگرافی عجیب، مسافران را مسحور خود می­کنند از سی­شل گرفته تا سانتورینی ویا از کارائیب تا کاپری، شما می­توانید سرزمین دلخواه خود را از لیست ما پیدا کنید:

1.جزایر مالدیو

مالدیو از تعدادی از مسحور کننده­ ترین جزایر با آب های شفاف و سواحل با شن های سفید که در میان آب های اقیانوس هند قرار دارد.مجمع الجزایر مالدیو از 26 جزیره که به صورت حلقه‌­ای شکل کنارهم قرار گرفته‌­اند  تشکیل شده است که پست ترین آن ها نسبت به سطح دریا، تنها سه متر ارتفاع دارد که کم ارتفاع ترین جزیره ی جهان نیز هست و هر ساله این ارتفاع کاهش نیز پیدا می‌­کند.در زیر آب­های سواحل این جزایر شگفت انگیز، صخره های مرجانی تشکیل می‌­شوند که غواصان از سراسر جهان را مجذوب خود می­‌کنند.

 علاوه بر غواصان،موج سوارها نیز به این­جا می­‌آیند تا روی موج­های بزرگ سواحل مالدیو، موج سواری کنند. با بازگشت به جزیره، اقامتگاه های لوکس نزدیک ساحل خودنمایی می‌­کنند و این اقامتگاه ها استراحتگاه های خوبی برای گردشگرانی هستند که بر روی تفریحات آبی تمرکز کرده‌اند اما بزرگترین خطری که این جزایر را تهدید می­‌کند خطر بالا آمدن آب دریا به دلیل گرمایش کره­‌ی زمین هست.

2.جزایر بورا بورا میکرونزی فرانسوی

این جزیره­‌ی آتشفشانی با شکوه، که از بالا شبیه به یک کلاه حصیری است، که در اقیانوس آرام جنوبی قرار گرفته است. زیباترین ویژگی این جزیره‌­ی زیبا چشمه‌­های آب گرم و تالابهای آن است. یکی از ویژگی های جذاب این چشمه­‌های آب گرم، رنگ های زیبایی است که در آب آنها به وسیله‌­ی موجودات زنده­­­‌ی بسیار کوچک به وجود آمده اند.از زیبایی های دیگر این جزیره تالاب هایی هستند که مملو از ماهی‌­ها، لاکپشت ها و کوسه‌هایی هستند که در این آب­‌های شفاف شنا می­‌کنند و محل مناسبی برای غواصی برای گردشگران را فراهم آورده‌­اند.جاذبه­‌ی طبیعی دیگر این جزیره،جنگل­‌های نخلی است که گردشگران در آن به پیاده‌­روی وگردش می‌­پردازند

مردم در جزیره­‌ی بورا بورا به دلیل ماهیت فرانسوی خود غذاهای دریایی با ظاهری زیبا و همچنین طعم فوق­‌العاده درست می­کنند. این غذا­ها یکی از عواملی است که گردشگران برای سفر به این جزیره لحظه شماری می­‌کنند. اگر توانایی سفر به این جزیره را دارید، ما به شما پیشنهاد می‌­کنیم در یک خانه‌­ی ییلاقی ساکن شوید تا از آرامش دریا و غروب آفتاب لذت ببرید و خودتان را تا مدتی از دست هیاهو و شلوغی رها کنید.

 

 

 

1

هنوز هیچ نظری ثبت نشده.

برای نظر دادن باید وارد سایت بشی.